Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Ağır Ceza Avukatı, Ağır Ceza Mahkemelerinin görevine giren suçlarla ilgili ceza davaları konusunda yoğunlaşan avukatı ifade etmek için kullanılır. Ancak Ağır Ceza Avukatı diye bir avukatlık türü, avukatlık ünvanı ya da sıfatı yoktur. Başta Avukatlık Kanunu olmak üzere, Türk Ceza Kanunu‘nda, Ceza Muhakemeleri Kanunu’nda ya da başkaca hiçbir kanunda Ağır Ceza Avukatı şeklinde bir ifade, bir cümle, bir tanımlama yoktur.

Bir ceza savunma avukatı, suç faaliyetiyle suçlanan bireylerin ve şirketlerin savunmasında uzmanlaşmış bir avukattır. Kabahatler ve ağır suçlar dahil olmak üzere her türlü suçla itham edilen müvekkillerle çalışabilirler. Ceza savunma avukatları, müvekkillerini mahkemede temsil eder, savunma anlaşmaları müzakere eder ve yasal haklarını savunmak için çok kapsamlı argümanlar oluşturur.

Yasalar uyarınca her vatandaşın yasal temsil ve adil yargılanma hakkı vardır. Bir ceza savunma avukatı, müvekkillerini kendisine yöneltilen suçlamalara karşı onlara kendilerini savunma fırsatı vermektedir. Her davayı tarafsız bir şekilde sunarak, mahkemede adaleti ve eşitliği teşvik ederek insanların kanunu anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Ağır Ceza Mahkemelerinde Görülen Davalara Hangi Avukat bakar?

Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan bir davaya ceza avukatı bakar. Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen davalarda haklarınızı savunabilmesi için bir Ceza Avukatı ile görüşmelisiniz.

Ceza Avukatınız; Müşteki, mağdur, katılan, suçtan zarar görenin haklarını savunmak için vekil olarak, Yani müşteki vekili, katılan vekili vs. olarak Şüpheli, Suça Sürüklenen Çocuk veya Sanık savunmalarını yapmak ve yardımcı olmak için müdafi olarak görevini ifa edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir