7/24 Danışman Avukat

7/24 Avukat Hukuki Danışmanlık

Ücretsiz Avukat Hukuki Danışmanlık

Avukatlık danışma ücreti; müvekkil veya müvekkil adayının hukuki probleminin tam ve hatasız olarak tespit edilmesi ve söz konusu probleme ilişkin olarak ne yapılması gerektiğini belirlemek ve kendisine yasal bilgiler paylaşmak kaydıyla çözüm bulunması sağlanır.Avukatlık Kanunu 164. Maddede açıkça belirtildiği üzere her türlü yasal danışmada bulunma, hukuki iş ve işlemler, takip yapmanın ücrete tabi olduğu yönündedir. Eğer ücreti alınmadan bir iş yapılacak olursa bu durumu yazılı olarak baroya bildirilmek zorundadır. Bu yüzden avukatlar ücretsiz danışma hizmeti de dâhil olmak üzere maddi karşılığı olmadan görev yapamazlar. Bu durum meslek etiği açısından da sakınca arz etmektedir. Hatta sürekli olacak şekilde ücretsiz danışma hizmeti veren avukatın, meslektaşlarına karşı haksız rekabet yaratmış olacaktır. Hukuk mesleğinin onur, disiplin, etik kurallara ve ayrıca avukatlık haklarına aykırı davranmış olacaktır. Bu yüzden avukatın bağlı bulunduğu baro tarafından idari yaptırım cezasına çarptırılması mümkündür.

Avukata Soru Sormak Ücretli mi?

Avukat Hukuki Danışmanlık almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında da Bedava Avukat,  Ücretsiz Avukat, Ücretsiz Danışmanlık Ücretsiz Hukuki Danışmanlık İstanbul Ücretsiz Avukat, Ücretsiz Avukata Sor, İstanbul Avukat Danışma, Ücretsiz Avukat Danışma Hattı ve Ücretsiz Avukat Danışma Whatsapp gibi ifadeler yer alıyor. “Ücretsiz avukata sor”, “İstanbul avukat danışma”, “Ücretsiz avukat danışma hattı” ve “Ücretsiz avukat danışma whatsapp” aramalarını gerçekleştiren kişiler, taleplerine yanıt verecek ve alanında uzman avukatları merak ediyor.

Avukatlık Kanunu m.164 gereğince, avukatların ücretsiz olarak danışmanlık vermesi mümkün değildir. Bu nedenle avukatlar, ücretsiz danışmanlık hizmeti veremezler.

Avukatlık Danışma Ücreti – Türkiye Barolar Birliği

Türkiye Barolar Birliği tarafından her yılın başında yayımlanan ve Avukatlar için bağlayıcı olan

 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince Avukatlık Danışma Ücretleri aşağıdaki gibidir:

-Büroda Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 1540,00 TL

-Telefonda / İnternet Ortamında Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 1540,00 TL (Kıyasen)

-Çağrı Üzerine Gidilen Yerde Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 2.225,00 TL

-Yazılı Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 2.225,00 TL

Avukatlık Danışma Ücreti – İstanbul Barosu Tarifesi

Türkiye Barolar Birliği’nin bağlayıcı olan ve vergisel yükümlülükler yükleyen Avukatlık Ücret Tarifesi dışında İstanbul Barosu tarafından yine her yıl yayımlanan ve tavsiye niteliğinde bulunan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince Avukatlık Danışma Ücretleri aşağıdaki gibidir:
-Büroda Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 5.200,00 TL
-Büroda Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( On beş dakika için ) : 1.300,00 TL
-Telefonda / İnternet Ortamında Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 4.500,00 TL (Kıyasen)
-Telefonda / İnternet Ortamında Avukatlık Danışma Ücreti ( On beş dakika için ) : 1.125,00 TL
-Çağrı Üzerine Gidilen Yerde Sözlü Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 8.500,00 TL
-Yazılı Avukatlık Danışma Ücreti ( Bir saat için ) : 10.000,00

7/24 Avukat Hukuki Danışmanlık

Online Avukat Hukuki Danışmanlık

Online hukuki danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin, öncelikle danışmanlık ücret tutarı hakkında Destek Hattı 0850 30 44 7/24 karşılıklı teyitleşip, bu sayfanın alt kısmında veya ana sayfamızda yer alan online ödeme sistemi ile danışmanlık ücretini ödedikten sonra 0850 30 44 7/24 iletişim numarasına incelenmesini istediği belge veya dokümanlar var ise bunları Whatsapp aracılığı ile bizlere ulaştırması gerekmektedir. Başvuru yapılması durumunda uzman avukat tarafından en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Acil durumlarda ve mesai saatleri dışında ise Whatsapp üzerinden online görüntülü hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedirAvukatlık Kanunu m.164 gereğince, avukatların ücretsiz olarak danışmanlık vermesi mümkün değildir. Bu nedenle avukatlar, ücretsiz danışmanlık hizmeti veremezler.

YASAL UYARI : Bu internet sitesinde yer alan bilgiler makaleler Türkiye Barolar Birliğinin Meslek Kuralları ve ilgili mevzuatına bağlı kalınarak ve ilgili mevzuatla reklam yasağına ilişkin düzenlemelere uygun olarak hazırlanmış olup, avukat ve müvekkil ilişkisi oluşturmaya yönelik değildir. Böyle bir davet olarak dikkate alınmamalıdır. www.724acilavukat.com   ailesi olarak; müvekkillerimize etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Ceza hukuku, Aile ve Boşanma hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Yabancılar Hukuku, İş Hukuku ve İcra hukuku bakımından dava takibi, hukuki danışmanlık ve sorularınız için internet sitemiz iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

7/24 Danışman Avukat” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir